سفارش تبلیغ
صبا
نوای دل

بسم رب اشهدا و الصدیقین

السلام علیک یا حسین ابن علی

صلی الله علیک یا ابا عبدالله

آقا جون شرمنده ام

شرمنده از این جهت که دوباره  مثل سالهای گذشته هنوز عاشورات نرسیده شروع به عزاداری کردیم و درست تا ظهر عاشورا که به لقاءالله رفتی عزاداریت رو ختم کردیم و نهایت  بعد از شام غریبان لباس سیاهارو هم در آوردیم و گذاشتیم یه گوشه ایی تا سالی دیگر . در صورتیکه مصایب بعد از کربلا و رنجها و ظلم ستم یزیدیان بعد از واقعه عاشورا گریبانگیر اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام میشه و اوج درد و الم و رنج از این به بعد 

قسمتهایی از خطبه زینبیه

حادثه خونین کربلا، عصر عاشورا با شهادت امام حسین(ع) و یارنش به پایان رسید و از آن هنگام بخش دوم نهضت حسینی به رهبری امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) آغاز شد.
یزید! این جنایات بزرگ را انجام داده ‏ای، آنگاه نشسته‏ا ی و بی‏آنکه خود را گناهکار بدانی یا جنایات خود را بزرگ بشماری، با خود ندا سر می‏دهی که ایکاش پدران من حضور داشتند و از سر شادمانی و سرور فریاد برمی‏آوردند و می‏گفتند: "ای یزید! دست مریزاد" ؟ این جمله‏ جسارت ‏آمیز را می‏گویی، در حالی که بی ‏شرمانه چوب ‏دستی بر دندانهای مبارک اباعبدالله، سید جوانان بهشت می‏کوبی! چگونه چنین یاوه ‏سرایی نکنی؟ تویی که زخم‏ های گذشته را شکافتی و ریشه ‏ما را با ریختن خون فرزندان محمد (ص) و ستارگان روی زمین از آل عبدالمطلب بریدی و اکنون پدران خود (نسل شرک و بت‏پرستی) را ندا می‏دهی و گمان داری که با آنان سخن می‏گویی . به زودی خودت به جمع آنان ملحق می ‏گردی و در آن جایگاه، عذابی ابدی است که آرزو می‏کنی ایکاش دست‏هایم شل و زبانم لال می ‏گشت و هرگز چنین یاوه‏هایی را به زبان نمی‏آوردم و هرگز چنین کارهای ناشایستی را انجام نمی‏دادم .
پروردگارا! حق ما را از دشمنان ما بگیر و از آنان که بر ما ظلم کردند انتقام بکش و آتش قهر و غضبت را بر کسانی که خون ما و حامیان ما را ریختند، فرو فرست . قسم به خدا که ای یزید! بدان با این جنایت هولناک پوست‏خود را شکافتی و گوشت‏خود را پاره کردی . به همین زودی است که در عرصه محشر به محضر رسول‏الله (ص) وارد شوی، در حالی‏که بار گرانی از مسؤولیت ریختن خون فرزندان او و هتک حرمت ‏خاندان و پاره‏های تن او را بر گردن گرفته‏ ای . آن روز، همان روزی است که خداوند تمامی آنان را جمع می‏نماید و پریشانی و پراکندگی آنان را سامان می‏بخشد و حقشان را می‏ستاند .


عزت زیاد و التماس دعا


نوشته شده در تاریخ جمعه 85 بهمن 20 توسط سید علی افشاری (منتظر افرا)

سالروز شهادت اسوه صبر و تقوی

حضرت زینب کبری سلام الله علیها

بر حضرت  ولیعصر (عج)

و همه مسلمانان تسلیت باد

یا زینب (س)ا شفعی لی فی الجنة

سر نى در نینوا مى‏ماند اگر زینب نبود

کربلا در کربلا مى‏ماند اگر زینب نبود

چهره سرخ حقیقت ‏بعد از آن طوفان رنگ

پشت ابرى از ریا مى‏ماند اگر زینب نبود

چشمه فریاد مظلومیت لب تشنگان

در کویر تفته جا مى‏ماند اگر زینب نبود

زخمه زخمى‏ترین فریاد، در چنگ سکوت

از طراز نغمه وا مى‏ماند اگر زینب نبود

در طلوع داغ اصغر،استخوان اشگ سرخ

در گلوى چشمها مى‏ماند اگر زینب نبود

ذو الجناح داد خواهى،بى‏سوار و بى‏لگام

در بیابانها رها مى‏ماند اگر زینب نبود

در عبور از بستر تاریخ،سیل انقلاب

پشت کوه فتنه‏ها مى‏ماند اگر زینب نبود

التماس دعا


نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 85 مرداد 19 توسط سید علی افشاری (منتظر افرا)
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin

==============================================